17 października, godz. 17.00, 20.00 - Kino

ATRAMENT DLA LEWORĘCZNYCH

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki
Muzyka: Jerzy Zając


Udział biorą:Jacek Buczyński, Krzysztof Niedźwiedzki,
Paweł Rybak, Maciej Słota, Maciej Małys


Atrament dla leworęcznych to współczesna komedia, składająca się z kilku przenikających się, obyczajowych scen, pełnych absurdalnego humoru. Ideą spektaklu jest odejście od dosłowności - bohaterów nie mozna umieścić w żadnym miejscu i czasie. Nie mają imion, nazwisk, nie wiadomo, gdzie mieszkają i czym się zajmują.
Mający swoją premierę w maju 2008 roku spektakl wywołał burzę. Burzę braw i śmiechu. Świetny scenariusz i reżyseria Krzysztofa Niedźwiedzkiego oraz doskonałe aktorstwo Jacka Buczyńskiego, Macieja Małysa, Pawła Rybaka i Macieja Słoty sprawiają, że widz "samowyzwala" swoją wyobraźnię. Właściwie nie ma wyjścia, gdyż (oprócz aktorów) na scenie znajdują się tylko: trzy krzesła, składany stolik, kapelusz, okno z czarną kotarą oraz... słowa.

Przedstawienie otrzymało Grand Prix Off Talia na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie.


Teatr KTO został założony przez absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 1977 roku. Od 1985 roku grupa zajmuje się również teatrem ulicznym. Doświadczenia sceniczne, a także uliczne eksperymenty wykształciły specyficzny język tego teatru, którego tworzywem są: ciało aktora, głos, ruch, muzyka, a w bardzo ograniczonym wymiarze słowo.